ROSA

FURIOSA

Credits

koncepcja, wideo, choreografia, muzyka

EDYTA KOZAK, MIROSŁAW KOWALCZYK ( made inc.)


występują:

EDYTA KOZAK, MIROSŁAW KOWALCZYK


produkcja

Stowarzyszenie Tancerzy Niezależnych


premiera

Festiwal Taniec bez Granic, Teatr Ósmego Dnia, Poznań, 2003 r


Czas trwania

44 min.


Opis

spektakl klubowo-studyjny/ walka na pięści pomiędzy artystami

To nowoczesna forma spektaklu/ prezentacji wykorzystująca taniec współczesny, muzykę i video art. w podziale na 3 niezależne sceny. Spektakl stwarza możliwości widzowi na uczestnictwo w różnych miejscach w obrębie jednego spektaklu. Może on zmieniać miejsca, decydując co chce w danej chwili oglądać.

Pierwsza scena zapoznaje z filmową historią autorów spektaklu. W drugiej części spotykamy autorów, którzy walczą na żywo na pięści. Inna część sali pozostaje pusta. To widz może ją zapełnić pracą z wyobraźnią lub osobiście wykreować tam własną historię. Autorzy zostawiają widzom przestrzeń na odnajdywanie „siebie” i decyzję jaką rolę przyjmie w spektaklu.

Spektakl zadaje pytania o granicę fikcji i autentyczności autorstwa, różnice pomiędzy historią własną, a tą wykreowaną na potrzeby współczesnego świata.

MADE INC.

 

Zespół powstał w 2001 r. Jego założycielami są  Edyta Kozak i Mirosław Kowalczyk. Artyści realizują swoje indywidualne i zespołowe projekty plastyczne, choreograficzne, muzyczne i filmowe. Ich prace były wystawiane na scenach i w salach wystawowych w Polsce i na świecie dla różnych środowisk, potrzeb, miejsc.

Celem grupy jest tworzenie, realizacja interdyscyplinarnych projektów artystycznych: koncepcyjnie, symbolicznie i dosłownie, w oparciu o wartości współczesnego świata, we współpracy z zaproszonymi specjalistami różnych dziedzin.

Pierwsza wspólna praca Edyty Kozak i Mirosława Kowalczyka „Plik 01” miała swoja premierę na VIII Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Akcji „Rozdroże’ 01”. Była prezentowana na Festiwalu Tańca Współczesnego Europy Centralnej „Dance Zone” w Pradze/marzec’02/ oraz została zaproszona na Springdance/preview/ kwiecień’02 i  Dusseldorfu / sierpień’02/

Edyta Kozak